AKADEMIA MAŁY OPTYMIST

AKADEMIA MAŁY OPTIMIST to specjalna sekcja półkolonii SKI-SURF CAMP 2022, w całości poświęcona na naukę od podstaw pływania na windsurfingu i żeglowania na jachtach klasy Optimist – tej najpopularniejszej na świecie klasy regatowej. Aktualnie na wodach całego świata żegluje ponad 150 tysięcy dzieci. Jest to wspaniała propozycja dla dzieci od 6 roku życia, a program jest zbudowany w ten sposób, że można tydzień po tygodniu uczestniczyć w kolejnych turnusach, zdobywając wiedzę, nowe umiejętności i doświadczenie.

Dla kogo: Dzieci i młodzież (6-14 lat)
Czas trwania: 5 dni
Lokalizacja: KokoMarina / Zalew Nielisz

PROGRAM ZAJĘĆ

AKADEMIA MAŁY OPTIMIST różni się od pozostałych sekcji półkolonii. Tutaj większość czasu poświęcamy na zajęcia żeglarskie. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które jeszcze nie żeglowały samodzielnie lub nie czują się pewnie w trakcie samodzielnej żeglugi. Uczestnicy pływają samodzielnie lub parami. Dzieci wykonują zmiany na pozycjach sternik/załogant w określonych odstępach czasowych lub co określoną ilość powtórzeń danego ćwiczenia. W trakcie pięciodniowego turnusu dzieci oswajają się z byciem na łódce, wykonują różne ćwiczenia na naukę utrzymania równowagi na jachcie, żeglują półwiatrami oraz uczą się halsować. Dodatkowym urozmaiceniem zajęć po żeglarstwie jest nauka pływania na desce windsurfingowej oraz oswojenie się i poznanie zasad pływania łodzią motorową. To wszystko każdego dnia!

Bezpieczeństwo nad wodą: zasady bezpieczeństwa nad wodą, bezpieczne poruszanie się po pomoście i na jachcie, kamizelki ratunkowe, zasady obowiązujące na kąpieliskach, zajęcia z ratownikiem – wzywanie pomocy, pierwsza pomoc.

Edukacja ekologiczna: uczymy szacunku do środowiska naturalnego, poznajemy skarby środowiska – wodę i powietrze, nauka o znaczeniu wody w środowisku i sposobach na jej oszczędzanie, dbamy o segregację odpadów i uczymy sposobów na ograniczenie ich powstawania.

Zabawy na lądzie: ćwiczenia ruchowe na terenie KokoMariny, konkursy, podchody w lesie, poszukiwanie skarbu z mapą piratów, nauka śpiewania szant.

Regaty SKI-SURF Cup: dobra zabawa, sportowa rywalizacja na zakończenie każdego turnusu! 

Zajęcia żeglarskie: stawianie żagli, pagajowanie, sterowanie, rejsy na Zalewie w Nieliszu, opcjonalnie regaty na koniec turnusu.

Zajęcia okołożeglarskie: klarowanie jachtu, dbanie o sprzęt, nauka węzłów żeglarskich, prace bosmańskie, cumowanie jachtów. 

Zajęcia Windsurfingowe: budowa sprzętu, taklowanie, ćwiczenia wypornościowe, stawianie pędnika, obroty, startowanie, zwroty przez sztag i rufę, free style.

TRANSPORT

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanym KokoBusem. W busie znajduje się opiekun, który zapewnia dzieciom opiekę już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. 

KADRA

Autorski program półkolonii realizowany jest przez zespół Wychowawców, Instruktorów Żeglarstwa, Instruktorów Windsurfingu, Sportów Motorowodnych i Ratowników.

RAMOWY PROGRAM

09.00 – Wyjazd z Zamościa KokoBusem
09.30 – Powitanie w KokoMarinie Nielisz, wciągnięcie bandery
09.40 – Zajęcia organizacyjne, przygotowanie się do zajęć
10.00 – Zajęcia na jachtach Optymist – 3 godz.
13.00 – Obiad
14.00 – Zajęcia windsurfingowe – 1 godz.
15.00 – Zajęcia motorowodne (banan, materac, podstawy manewrowania łodzią i skuterem wodnym)– 1 godz.
16.30 – Wyjazd do Zamościa

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych – w razie niepogody zajęcia alternatywne odbywają się w sali.

(c) 2022 SKI SURF – All rights reserved. Created by DUST Studio

(c) 2021 SKI SURF - All rights reserved. Created by DUST Studio